cs de en

profil

Ladislav Beran - choreograf a tanečník

Narozen 1967 v Písku. Základní škola se sportovním zaměřením [sportovní gymnastika]. Lidová škola umění [výtvarná výchova]. Gymnázium Písek [maturita v roce 1984]. Vysokoškolské vzdělání [VŠE Praha, ekonomie zahraničního obchodu, absolutorium v roce 1989, titul inženýr ekonomie]. Němčina, angličtina, ruština.

Během vysokoškolských studií Taneční skupina Shock při VŠE [spolupráce a projekty s Českou televizí, Helenou Vondráčkovou, Jiřím Kornem, Darinou Rolincovou, Ivetou Bartošovou, skupinou Lucie]. Od roku 1990 do roku 1998 člen Taneční skupiny UNO Richarda Hese. České projekty [Šachmat, West Side Story, Carmen, Nikita, Dracula], angaţmá v Německu [Ein Kessel Buntes Tour, Dance Fever Stuttgart, Musical Fever Hamburg] a ve Švýcarsku [projekt KEEP COOL]. Choreografie pro Helenu Vondráčkovou, Karla Gotta, Daniela Hůlku, Leonu Machálkovou, Ilonu Csákovou, Ivetu Bartošovou a další. V roce 1998 první celovečerní choreografie pro švýcarský projekt Hank Hoover. Zahájení spolupráce s KEEP COOL PRODUKTION. Druhý projekt v roce 2010 show Die Patienten. Švýcarská KEEP COOL PRODUKTON zastupuje exkluzívně Ladislava Berana ve Švýcarsku.

Spoluautor scénografií a kostýmů, člen tvůrčích týmů českých a zahraničních filmových produkcí a reklam, člen týmu EXPO BLOVICE [spoluautor konceptu pro výstavu EXPO v Šanghaji], autor projektu konverze areálu Jitex Písek na volnočasové centrum game: factory jitex a projektu konverze průmyslového skladu na multifunkční studio stage: jitex [www.gamefactory.cz]. Lektor [tanec, pohybová průprava, herectví]. Dlouholetá práce s dětmi a mládeţí [gymnastika, lyţování, dětské tábory, tanec]. Česko hledá Superstar I. Konzervatoř Jaroslava Jeţka [2004/2005 – muzikálové oddělení / Eduard Klezla]. Taneční centrum Z.I.P. Písek [lektor a choreograf 2005 – 2012 / muzikál ČT Fredy a Zlatovláska / reklama KODAK / film Milana Šteindlera O ŢIVOT, 2x ESDU World Dance Master - choreografie Toxic / Penguins].

Autor koncepce revitalizace umělé sjezdovky v Písku [Snowflex® Centre Písek], new brand [koncept] pro ČSAD České Budějovice a pro Jitex Comfort. Návrhy interiérů a exteriérů, zpracování portfolií a prezentací, grafické návrhy, plakáty, storyboards. Produkce, marketing a reklama. Publikování v novinách a časopisech, dopisovatel webového serveru Písecký svět [www.piseckysvet.cz] Scénáře. Moderování. Reţie. Spolupráce a společné projekty s Petrem Nůskem [A.R.G.O. WARRIORS Tábor / stunts + martial art] a filmovými kaskadéry Praha. Choreografická spolupráce s Cabani Production [Filmový festival Karlovy Vary]. Projekty pro Českou televizi, Nova a Prima, Still King Praha. Spolupráce s televizními a filmovými reţiséry [Josef Adamec, František Polák, Michal Čech, Milan Šteindler, Michal Baumbruk, Anthony Page, Michael j. Bassett, Guillermo del Toro].

oblíbené

Chalupaření [práce s dřevem, zedničina, zahrada + bonsaje]. Architektura, interiéry, design, fotografie, grafika, modely. Dokumentární filmy, fantasy, sci-fi, comics. Dolce Vita, National Geographic, Animal Planet, Discovery, Spektrum, Zoom. Carving, in-line a ping pong. Švýcarsko a Bali.

plusy | mínusy

Workoholik. Praktik. Kreativita. Rychlost. Improvizace. Organizační a produkční zkušenosti. Samostatná práce + práce v týmu. Němčina [8 let studium + praxe 20 let Švýcarsko a SRN], angličtina [VŠE Praha + praxe 20 let]. Člen tvůrčích týmů zahraničních projektů s rozpočtem až 80mil. USD [filmy Blade 2, Hellboy, Doom, Solomon Kane].

Top